O mnie

Kilka słów o mnie

Jestem z tych, którzy nie lubią sie nudzić, wręcz nie potrafią. Skoro mózg działa tak, że jak nie pracuje to się nie rozwija, to grzechem byłoby takie marnotrawstwo.

Uwiebiam zdobywać nową wiedzę, umiejętności, doświadczenia i emocje. Wszystko co wpływa na dalszy rozwój osobisty oraz poszerza wachlarz możliwości do komunikacji z innymi ludźmi i powoduje, że czuję się szczęśliwy, jest w kręgu moich zainteresowań.

Najbardziej jednak lubię podróżować, zwiedzać i poznawać nowe miejsca, kulturę i ludzi. Stąd też pomysł na tego bloga.

 

O czym ten blog?

Kiedyś o wszystkim, z czym miałem do czynienia. Teraz, po głębszych przemyśleniach i porządkach, głównie o ludziach, kulturze i przede wszystkim podróżach. Jednak nie o tych na dziko z plecakiem - na takie niestety nie mam wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio zaplanować. I też nie o tych niskobudżetowych, gdzie najniższa cena i ciągłe liczenie budżetu jest celem samym w sobie. Skupiam się na tym by było optymalnie, świadomie i przede wszystkim z dużą liczbą doznań.

Wiele z moich wyjazdów, szczególnie tych dłuższych, to zorganizowane wycieczki z mniejszych lub większych biur podróży. Wziąłem więc sobie za cel robienie z nich obszernych i merytorycznych recenzji. Po rozmowach z osobami poznawanymi na takich wyjazdach wiem, że to potrzebna dawka wiedzy - ułatwia im podjęcie właściwej decyzji. A skoro jest coś, co innym pomaga, a mi sprawia przyjemność, to czemu tego nie robić?

 

Dlaczego piszę?

Przede wszystkim aby utrwalić wspomnienia - to w przypadku podróży. Przy okazji mam motywację do zapoznania się z szerszymi informacjami na dany temat z innych źródeł, porównać je do tego co zobaczyłem na własne oczy lub zasłyszałem z opowiadań. Poza tym sam dobrze wiem, jak blogi podróżnicze pisane na podstawie własnych przeżyć i obserwacji pomagają w planowaniu podróży - zawsze przed jakimś wyjazdem szukam wskazówek właśnie na tego typu stronach i uważam je za cenniejsze źródło informacji niż typowe przewodniki.

Są też tematy poboczne - niekoniecznie związane z podróżami. O tych piszę z różnych powodów - zazwyczaj powstają pod wpływem jakiegoś pozytywnego lub negatywnego impulsu. A, że w jakimś stopniu mnie dotyczą, pozwalam sobie się uzewnętrznić.

 

 

I jeszcze na koniec.

Mówimy sobie po imieniu - tak jest prościej, lepiej i bez zbędnych, sztucznych barier komunikacyjnych.

Dymitr Doktór
Cześć! Witam na moim blogu.
Nazywam się Dymitr i "piszę sobie"... głównie o podróżach, ale też o tym co wydaje się interesujące, motywujące, ale też zaskakujące czy absurdalne.
Po więcej, zapraszam na stronę o mnie.