O mnie

Jestem z tych, którzy nie lubią sie nudzić, wręcz nie potrafią. Uwiebiam zdobywać nową wiedzę, umiejętności, doświadczenia a przede wszystkim kolekcjonować wspomnienia. Wszystko co umożliwia rozwój oraz poszerza wachlarz możliwości do komunikacji z innymi ludźmi jak najbardziej jest w kręgu moich zainteresowań. Najbardziej jednak lubię podróżować, zwiedzać i poznawać nowe miejsca, kulturę oraz ludzi. Już zapewne domyślacie się o czym jest ten blog i o czym tak piszę sobie... 

O czym ten blog?

Początkowo miał być o podróżach i kilku innym okołobiznesowych tematach... Ale jak to w życiu bywa - nie wszystko da się przewidzieć, a jedyne co jest pewne to zmiana. A już szczególnie kiedy w życiu pojawia się dziecko, które zmienia dosłownie wszystko i otwiera nas na nowe... nowe wszystko. U mnie tak właśnie się stało i postanowiłem wrócić do podstaw - do historii, czym blogi były na samym początku, czyli formą dziennika. Taki obrałem kierunek, zatem spodziewajcie się treści o codzienności, moich spostrzeżeniach, poglądach czy też opiniach na różne tematy. I tak - zapewne będzie też trochę w tematyce parentingowej, oczami niewymiernie zakochanego taty.

A co z podróżami?

Oczywiście pozostają! Dalej będę pisał relacje z miejsc, w których zagoszczę. Jeśli jesteś pierwszy raz na tym blogu, to wiedz, że nie piszę o tych podróżach "na dziko" z plecakiem - na takie niestety nie mam wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio zaplanować. I też nie o tych niskobudżetowych, gdzie najniższa cena i ciągłe liczenie budżetu jest celem samym w sobie. Skupiam się na tym, by było optymalnie, świadomie i przede wszystkim z dużą liczbą doznań. To dla mnie kluczowy wyznacznik - emocje i wspomnienia.

Wiele z moich wyjazdów, szczególnie tych dłuższych, to zorganizowane wycieczki z mniejszych lub większych biur podróży. Wziąłem więc sobie za cel robienie z nich obszernych i merytorycznych recenzji. Po rozmowach z osobami poznawanymi na takich wyjazdach wiem, że to potrzebna dawka wiedzy - ułatwia im podjęcie właściwej decyzji. A skoro jest coś, co innym pomaga, a mi sprawia przyjemność, to czemu tego nie robić?

Dlaczego piszę?

Przede wszystkim aby utrwalić wspomnienia - to w przypadku podróży. Przy okazji mam motywację do zapoznania się z szerszymi informacjami na dany temat z innych źródeł, porównać je do tego co zobaczyłem na własne oczy lub zasłyszałem z opowiadań. Poza tym sam dobrze wiem, jak blogi podróżnicze pisane na podstawie własnych przeżyć i obserwacji pomagają w planowaniu podróży - zawsze przed jakimś wyjazdem szukam wskazówek właśnie na tego typu stronach i uważam je za cenniejsze źródło informacji niż typowe przewodniki.

A inne tematy? O tych piszę z różnych powodów - zazwyczaj powstają pod wpływem jakiegoś pozytywnego lub negatywnego impulsu. A, że w jakimś stopniu mnie dotyczą, pozwalam sobie się uzewnętrznić. Piszę więc dla siebie, a jeżeli Wam to się podoba i z tego korzystacie, to super. 

Zasady na tym blogu

  1. Nie promuję i nie zachwalam niczego, do czego sam nie jestem przekonany i nie miałem z tym osobistej styczności. Jeśli zatem trafisz na jakąś recenzję i promocję produktu czy usługi, to wiedz, że jest to całkowicie moja, niczym niewywarta, ocena. Dotyczy to także komercyjnej współpracy - prędzej nie zamieszczę jakiegoś wpisu niż miałbym zachwalać coś, w co sam nie wierzę.
  2. Punkt pierwszy dotyczy także opinii, które mają negatywny wydźwięk. W skrócie: nie znam, nie oceniam.
  3. Jeśli jakiś wpis powstał przy współpracy komercyjnej, to zawsze będzie on odpowiednio oznaczony na samym początku treści.
  4. Jeśli jakiś wpis wygląda przepięknie i wydaje Ci się wyjątkową laurką dla jakiegoś produktu/usługi, a nie jest oznaczony jako materiał reklamowy czy sponsorowany to... widać naprawdę wywarł na mnie tak dobre wrażenie, że aż tak go przedstawiłem. ;)
  5. Gusta, oczekiwania i doświadczenia są różne dla każdego z nas. To, że coś jest dla mnie super extra, dla Ciebie może być zupełnie inne. Wątpię, aby jednak były to aż tak skrajne różnice, jednakże zawsze warto wziąć to pod uwagę.
  6. W postach mogą znajdować się linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspierasz rozwój mojego bloga - dziękuję!
  7. Mówimy sobie po imieniu - tak jest prościej, lepiej i bez zbędnych, sztucznych barier komunikacyjnych.
  8. Jak macie jakieś pytania, to śmiało piszcie na dymitr.doktor@gmail.com